Як правильно доглядати за стоматологічними наконечниками

Як правильно доглядати за стоматологічними наконечниками - фото 1

Роторна група - одне з найбільш вразливих місць обертового стоматологічного інструменту. В першу чергу тому, що механічним наконечником і підшипників для фіксації бору не забезпечений належний догляд. Швидкість їх обертання може варіювати від 40 до 170 000 об / хв. Якщо в ході обертання в механізмі будуть присутні сторонні включення або рівень мастила буде недостатнім, підшипник швидко вийде з ладу, а отже - і вся роторна група. Наведемо основні прийоми в обслуговуванні стоматологічних наконечників.

1. Дотримуйтесь інструкції

Перше, що потрібно зробити після покупки стоматологічного наконечника, це вивчити інструкцію до нього. У ній будуть описані особливості застосування, вимоги до його експлуатації, а також основні правила догляду.

2. Правильно змащуйте наконечник

Мастило є одним з ключових моментів догляду за стоматологічним обладнанням. Для механічних і турбінних моделей існує своя схема мастила.

Механічні наконечники

Зніміть стоматологічний наконечник з мотора або ISO-адаптера, продезінфікуйте його зовні і в каналах подачі води. Заборонено занурювати виріб в розчин для дезінфекції або поміщати в ультразвукову ванну. Після очищення візьміть серветку і спрей-змазку. Помістіть насадку для спрей-мастила в хвостовик, втопите її на 15-40 мм, натискайте на поршень протягом 3-5 хвилин. Стоматологічний наконечник при цьому повинен бути загорнутий в серветку, щоб уникнути розбризкування мастила. Якщо під час мастила з головки входять залишки забрудненої олії, продовжуйте змазування до тих пір, поки не проступлять краплі чистого масла. Потім змініть насадку на носик для змащування турбінних моделей і подайте трохи мастила в отвір для установки бору. Для видалення зайвих мастильних матеріалів включите стоматологічний наконечник на мікромоторами на 10 секунд, видаліть надлишки серветкою.

Турбінні наконечники

Зніміть наконечник з адаптера, зовні і в каналах подачі води обробіть його засобом для дезінфекції. Заборонено занурювати його в розчин або використовувати ультразвукову ванну. Візьміть спрей-змазку, встановіть насадку для турбінних моделей, введіть насадку в хвостовик і натисніть на поршень. При цьому необхідно звернути турбінний наконечник в серветку, так як залишки старого масла можуть бути видалені під тиском мастила-спрея. Проводьте мастило поки масло, що виходить з головки, що не буде чистим. Обробіть тонкої насадкою отвір для установки бору.

Періодичність змащення повинна строго дотримуватися. Подібне сервісне обслуговування проводиться після прийому пацієнта, обробки дезинфектором, перед стерилізацією, на початку і в кінці робочого дня. Якщо ви працюєте з приладом не менше 15-20 хвилин в безперервному режимі, проводите обробку мастилом через цей інтервал.

Вибір масла

Суміші для змащення різних виробників можуть відрізнятися своєю плинністю, ступенем очищення і складом. Тому не кожен засіб підійде саме для вашого стоматологічного обладнання. В цілому багато виробників випускають сервісні рідини для своєї техніки з урахуванням особливостей її побудови та експлуатації. Більшість мастил випускаються у вигляді спрею і є універсальними, тобто використовуються відразу і для очищення, і для змащення. Але можна купити дві рідини окремо. Що очищає спрей ви будете використовувати для видалення старих, забруднених мастильних матеріалів. Після його застосування буде потрібно обробка маслом. Важливо використовувати два цих кошти разом, так як після обробки розчинником в шестерінках і підшипниках утворюється сильне тертя, що призводить до руйнування деталей. Щоб перевірити якість кошти, нанесення кілька його крапель на пальці і розтирайте протягом 30 секунд. По закінченню цього часу на пальцях повинна утворитися плівка, що робить їх слизькими. Якщо плівка практично невідчутна, перед вами продукт поганої якості.

3. Правильно обробляйте і стерилізуйте інструменти

Перед стерилізацією упакуйте елементи в крафт-пакети і помістіть в автоклав класу B або S з сушінням вакуумом.

Як правильно доглядати за стоматологічними наконечниками - фото 2

4. Правильно зберігайте інструменти

Зберігати стоматологічні наконечники варто строго горизонтально. При вертикальному розміщенні мастило, якою ви обробили елемент, повністю стікає і накопичується на дні резервуара для зберігання. У такому випадку всі праці по обробці сходять нанівець, і на робочих вузлах залишається зовсім небагато масла. Щоб масло не стікало, необхідно зберігати стоматологічний наконечник в горизонтальному положенні з невеликим ухилом в голівці.
Якісний стоматологічний інструмент - це запорука гарного результату в роботі. Щоб зберегти всі характеристики використовуваних пристосувань, забезпечте їм правильний догляд.

 

 

Интернет-магазин 32Норма
UA 02000 Киев ул. Электриков 28/1
info@32norma.com.ua
+38 (067) 326 0 325
Интернет-магазин 32Норма
UA 02000 Киев ул. Электриков 28/1
info@32norma.com.ua
+38 (067) 326 0 325